Ceren

Hikayemiz

Ceren’in hikayesi 60’lı yıllarda tarım ve tütün yetiştiriciliği yapan Kalbuz ailesi ile başladı. Büyük dede Muharrem Kalbuz Kırkağaç’ın kıymetlisi kavunculuk yaparken torunu Mehmet’i yanına alması Mehmet’in asıl ilham kaynağı. Mehmet küçük yaşta çiftçiliği öğrenirken aslında hayatın gerçek yönünü öğrendiğini o gün için bilmiyordu. 40 yıl boyunca cebine koyduğu en önemli üç kavramın temellerini o gün öğrenmişti.

İnan, İste, Sev!

Tüm bunlar Mustafa bey için yetersiz gelmeye başladığı noktada bölgenin ilk Shell istasyonunu kurdu. Bölgede elektrik bile yokken Mehmet dedesinden öğrendiklerini babasının hayalleriyle birleştirip, akaryakıt istasyonlarını potansiyelini yüksek bulduğu İzmir-İstanbul yoluna taşıyıp akaryakıt yanında bir dinlenme tesisi ve restoran açıyor. Son 38 yıldır ışıkları hiç kapanmadan 7/24 çalışan tesis, 2008 yılında tam karşısına istasyon,restoran ve bir kafe daha açıyor. Mehmet hep sınırları olmayan, bir şeye ait hissetmeyen, olduğu yerin hep en farklısı olmak isteyen tutkulu bir girişimci.

Mekan 1985 yılında açıldığından beri çeşitli tadilatlar ve yenilemeler geçiriyor. Fakat asıl dönüşümü 2014 yılında tüm konseptin değişmesi ile yaşıyor. Lezzetler aynı ancak çeşit ve sunumlar ile başka bir deneyim sunmaya başlıyor.

Ceren Tur’un hikayesinin son bebeği, Ceren.

2019 yılında ise eskiden aksesuar mağazası olan alan bir dönüşüm geçirip özel davetler, atölyeler ve kutlamaların yapıldığı bir mekana dönüşüyor.

Sizin hikayenizi paylaşmak ve birlikte anılar büyütmek için bu büyülü yere sizleri bekliyoruz.

DSC08324